הליכה נורדית בטבע

הליכה נורדית בטבע

באימון האחרון שקיימה הקבוצה הותיקה בחוף ראשל"צ, קרתה לי סיטואציה מביכה מאד עבורי ! שאלתי את המתאמנים למה הם צועדים עם המקלות ולמה בכלל זה טוב ?
להפתעתי הרבה, בלשון המעטה, נוכחתי לדעת שהשאלה הקשתה עליהם, והתשובה שקיבלתי הייתה חלקית ביותר !
הבנתי שאמנם השיטה עובדת מצוין, ההתמדה גבוהה והתוצאות ושביעות הרצון גבוהים מאד, אך חסר מידע חיוני שמנעתי מהקבוצה וכנראה משאר הלקוחות שלי !
הנה העובדות החשובות לא פחות מאשר עצם הפעילות של הליכת הכושר הנורדית:
* מפעילה 90% משרירי הגוף ומעניקה לו אימון כולל, סימטרי ומאוזן.
* משפרת את פעילות מחזור הדם והמטבוליזם
* משפרת את סיבולת הלב-ריאה
* משפרת את המערכת החיסונית והניקוז הלימפאטי (בולט בקרב מנותחות סרטן השד לדוגמא)
* מפחיתה את העומס מהגב כולו, במפרקי הירך, במפרקי הברך ובכפות הרגליים.
* משפרת את היציבה, היציבות ושיווי המשקל הדינמי והסטטי.
* יעילה ביותר לצורך שינוי הרכב הגוף וירידה במשקל אצל בעלי משקל-יתר.
פעילות ההליכה נורדית מגבירה את שריפת הקלוריות באחוזים ניכרים יותר מאשר בהליכה רגילה כתוצאה מהפעלת כל קבוצות השרירים בפלג הגוף העליון.
ההליכה עוזרת מאד למתאמן הכבד, להתמודד עם נשיאת המשקל העודף בתחילת תהליך האימון ובגלל הכושר הגופני הלקוי, ומאפשרת במקביל בנית מסת שריר בפלג הגוף העליון.
* מסייעת במניעה והתמודדות עם בעיות רפואיות רבות,  כגון:
מחלות לב וכלי דם, יתר לחץ דם, מחלות ממאירות (במיוחד בשיקום כריתת שד בנשים ומחלות ממאירות במעי הגס אצל גברים ),סכרת התלויה באינסולין ושאינה תלויה באינסולין (סוג 2) שהוכח שקשורה להשמנה, שורה של מחלות במערכת העצבים כגון פרקינסון, טרשת נפוצה אוסטאופרוזיס (שנפוצה יותר בקרב נשים) ואוסטאוארטריטיס, חרדה, מתח נפשי ועוד.
יתרונותיה של ההליכה הנורדית על פני כל פעילות גופנית אחרת, כולל הליכה ללא מקלות , היא פשטות הלמידה של ההליכה הזו, זמינותה כמעט לכל אדם, כמעט בכל מקום וכמעט בכל מצב גופני ורפואי.
ערך מוסף חשוב – ההנאה המופקת מההליכה באוויר הפתוח והאינטראקציות החברתיות עם יתר משתתפי הקבוצה שתורמות לאווירה חיובית, שמחה, תומכת ומגבירה התמדה והנאה.