הליכה נורדית מיני מרתון

מרתון ההליכה הנורדית הראשון שלנו

מסע ההליכה הנורדית שהחל בראשון לציון כשהקמתי בדצמבר 2010 את קבוצת הצועדים הראשונה בשיתוף החברה העירונית לספורט, התפשט ברחבי הארץ בעשרות רשויות מקומיות ומועצות אזוריות ……….

ההליכה הנורדית חודרת לאיטה ובבטחה לתודעת הישראלים שוחרי הטיולים, ההליכה באויר החופשי ושוחרי הבריאות.

אני בוחר לספר את סיפורן של קבוצות ראשון לציון שצועדים בנאמנות, התמדה, הנאה וחברות מרגשת במהלך 3 השנים הללו. התקבצו שתי קבוצות אנשים שחיפשו משהו חדש מרענן, אפשרי ומחוץ למסגרות, כולם אנשים שזו היתה הפעם הראשונה שעסקו באימון בחייהם והחלו להתאמן ולצעוד יחדיו.

חלק מהקבוצה היגיע עם מדדי בדיקות דם שהיו זקוקים לשיפור מיידי, כאבי גב, עודף משקל וכושר נמוך. התחלנו את המסע שלנו בצעידות למרחקים של 3 ק"מ מקסימום לאימון ותרגילי חיזוק וגמישות. בהדרגה הגדלנו את המרחקים והמאמצים.

בשנה השניה התחלנו לצעוד בחוף הים ועברנו בהדרגה לחול העמוק לסרוגין ולקראת סוף עונת הקיץ טיפסנו בדיונות לראשונה. זה היה הרגע שזרקתי לחלל האויר את המילה 10 ק"מ והתגובות היו די מבוהלות. המתנתי עוד במהלך החורף ובאביב הוצאתי את המילה מרתון ת"א שעוררה פניקה והתנגדות. ההיסטוריה יודעת לספר שבמהלך 2012 – 2013 השתתפנו בצעדות ברחבי ישראל עד 15 ק"מ ובאופן טבעי הופענו בפברואר 2014 במרתון ת"א ל 10 ק"מ עשרות צועדים נורדיים, אחריו היגיע מרתון ירושלים כמובן.

הצועדים מראשל"צ חשבו שכאן זה נעצר, אבל מהר מאד הצעתי להגדיל מרחקים והתחלנו להעיז לגמוא 10, 12, 14 ק"מ וזה היה השיא ! אבל מי שמכיר אותם ואותי יודע שרק צריך להציב להם אתגרים ואז העזתי להעלות את המספר 21 ק"מ שנדחה בתוקף !

ההיסטוריה שנעשתה אתמול 05.125.14 יום אחד לאחר יום הולדתי ה – 61 הוכיחה שהכל אפשרי, ואכן 4 צועדים מקבוצת ראשון לציון השתתפנו באליפות ישראל במיני מרתון בעמק המעיינות וקבענו עובדה ! אנחנו עתיד הספורט העממי בישראל כולל בתחרויות ובדרך בריאה ותורמת.

כה לחי למשה קורנפלד, רמי אברמוביץ, בוריס קוגנזון, זוהר כהן ויתר הצועדים מראשל"צ שעודדו ותמכו !