רפאלה אישה בת 59 שנים מפאדובה שבאיטליה.
בעקבות אוטם בשריר הלב שבו לקתה עקב היצרות בעורקים הכליליים, עברה ניתוח דחוף להשתלת מעקפים והושתלו תומכנים בעורק הכלילי המרכזי. הניתוח שבוצע במרכז הרפואי בית החולים של פאדובה היה מורכב וארוך והסתיים בהצלחה.
רפאלה התחילה בתכנית שיקום מתוכננת שכללה שלושה מפגשים שבועיים של פעילות גופנית בחדר הכושר, לתקופה של שלושה חודשים, בפיקוח רפואי בבית החולים המתמחה בשיקום לב.
בסיום שלב א' של הפעילות הגופנית המבוקרת עברה מבחן מאמץ לקביעת דופק הלב המרבי ויכולת ההתאוששות.
בשלב ב' הומלץ לה לבצע פעילות גופנית אירובית סדירה מחוץ לשיקום הלב, הפעילות האירובית שהומלצה כללה גם הליכה נורדית.

רפאלה מתחילה אימון הליכה נורדית באוויר הפתוח בעזרת מקלות הליכה נורדית רגילות.
רפאלה הבינה תוך כדי האימונים ושיפור מתמיד של הכושר הגופני, כי כדי להגיע לסף דופק המטרה המומלץ, היא נאלצה לגמוא מרחקים גדלים והולכים שדרשו זמן אימון שהלך והתארך. למרות זאת, עדיין התקשתה להגיע לסף דופק המטרה המומלץ.
בעצת חברתה מריה אנטונלה ריצ'י, שהיא מדריכת הליכה נורדית בבית הספר האיטלקי ומאמנת אישית מוסמכת בנורדיק פאוור, רפאלה החלה להשתמש במקלות נורדיק פאוור עם משקל של 300 גרם, ומיד הצליחה להשיג את דופק המטרה המומלץ. תודות לאפשרות לשנות את המשקל של המקלות כרצונה ובקלות היא מצליחה לשפר את כושרה ויכולתה.
בשלב הראשון, בחימום משתמשת במשקולת אפס, אחרי רבע שעה הליכה מוסיפה משקל ל – 300 גרם וממשיכה את האימון למשך 40 דקות נוספות בקלות. מגיעה ונשארת בטווח דופק המטרה המקסימאלי שהומלץ לה.
רפאלה גם נוכחת שהאימונים עם המשקולות, בשונה מהשימוש במקלות הרגילים, גרמו לכך שהשרירים התחזקו משמעותית וגם חל שיפור באופן משמעותי בסיבולת שלה.

עובדות:

בעוד בימים הראשונים היא התעייפה כעבור הליכה של קילומטר בלבד, כיום היא מסוגלת עכשיו לצעוד בביטחה יותר מעשרה קילומטרים עם משקולת השוקלת 300 גרם כל מקל בתוספת משקל המקל בעצמו.
כשפינו דלסייגה צעד לצד רפאלה בפאדובה היא מחייכת בסיפוק, אמרה לו: "אתה יודע פינו, מאז שהתחלתי להשתמש ולצעוד עם המקלות נורדיק פאוור אני לא יכולה להתאפק ואני כבר מתכוונת להגדיל את המשקל ולעבור ממשקולת 300 גרם למשקולת 400 גרם, למען חיזוק השרירים והלב שלי. נורדיק פאוור הוא אימון יוצא דופן באמת ואני מאמצת אותו לחיי."