ההליכה

הליכה הרגילה היא כידוע, פעילות גופנית שמועילה לבריאותנו, והיא חלק טבעי מדפוס התנועה של האדם.
דבר נוסף שידוע, הליכה היא הפעילות הגופנית הספורטיבית היומיומית הנפוצה ביותר בתבל.
האם ידעת שבהליכת הכושר היומית שלך תוכל לשרוף עד 40% יותר קלוריות, תחזק מאד את הגב והידיים החזה והבטן כמעט כמו בחדר הכשר, תחסוך תשלום מנוי חודשי של 300 ₪, אבל הכי חשוב הבריאות התפקוד הגופני ואיכות החיים שלך ישתפרו פלאים, שזה בטח חשוב לך יותר מ 1,000,000 ₪ לשנה נכון שתיתן לי 5 דק' ?
בינינו מה שאני מציע קל יותר לבצע מהטיפ של כלכלן או יועץ פיננסי, והתועלת האישית לך וגם לכל המשפחה והקרובים לך שווים יותר מכל הכסף.
עכשיו בוא ונבדוק ביחד את ההצעה שלי !
תחילה נרענן בקצרה את מה שכבר ידוע לך על ההליכה, ולאחר מכן אציע לך את הטיפים שלי.

עובדות פיזיולוגיות בהליכה הרגילה

קבוצות השרירים העיקריות שפועלות בהליכה הרגילה, כנגד התנגדות הקרקע, הן הרגליים והעכוז והן שצורכות את מרבית האנרגיה הנחוצה למאמץ ההתקדמות.
קבוצות השרירים של פלג הגוף העליון הכוללות את הידיים, כתפיים, שכמות, גב ובטן, אחראיות בעיקר ליציבה והשלמת הקואורדינאציה של התנועה בהצלבה לרגליים.
בהסתמך על מתקרים שנעשו על הליכה, מקובל להעריך שתנועת הגפיים העליונות בהליכה עשויה להגדיל את צריכת האנרגיה עד 20% יותר כתוצאה מהגדלת טווח התנועה/הנפה שלהן והגברת מהירות ההנעה שלהן.

עובדות פיזיולוגיות בהליכה הנורדית

כאשר אתה הצועד מחזיק שני מקלות הליכה נורדית בידיך, נועץ אותם בקרקע או במדרכה ואז מפעיל עליהם לחץ, אתה יוצר מודל תנועה חדש שמתאפיין בתוצאות הברורות הבאות:
1. הליכת ה 4 שיצרת מחלקת את משקל הגוף מחדש בין הרגליים והידיים בגלל שפלג גוף העליון כולו לוקח עליו חלק משמעותי מהמשקל הכולל שלך. (כאן חשוב לסייג ולדייק שההקלה על הרגליים תושפע ישירות מ: עוצמת הלחיצה שתפעיל על המקלות, המרחק שתניח את המקל לפני הרגליים, זווית כפיפת המרפק בתחילת התנועה, זווית תקיפת המקל כלפי הקרקע, משך זמן הלחיצה על המקל מרגע הנגיעה בקרקע ועד ניתוק המקל מהקרקע, טווח התנועה הכולל של היד ועוד).
2. חיזוק מסיבי של פלג הגוף העליון שהוא תוצאה של דחיפת מסת הגוף קדימה בעזרת המקלות. המקלות מחייבים אותך לגייס את קבוצות השרירים הבאות: ידיים, כתפיים, שכמות, זוקפי הגב, והאנטגוניסטים בטן, חזה.
מחקרים מצביעים על יכולת גיוס של כ 90% מקבוצות השרירים בגופנו למאמץ וייעול הקואורדינציה של ההליכה. אפקט לוואי כתוצאה מגיוס מוגבר של השרירים היא, עליה במאמץ כולל שבאה לידי ביטוי בהגברת יעילות תפקוד מערכת דם – לב – ריאה ועליה ברמת הכושר הגופני.
3. צריכת אנרגיה/שריפת קלוריות עשויה לעלות עד 40% יותר מהליכה רגילה במהירות זהה ובתנאי שטח ואקלים זהים.
4. המקלות מפחיתים את העומס על מפרקי הברך, ירך וגב תחתון הדבר בולט עוד יותר בעת הליכה על משטחים קשים כגון אספלט, מרצפות או בירידות בשיפועים שונים ובעליות גם כן.

אציין תועלות נוספות כגון:
הקלת כאבי גב וברכיים, כתפיים וצוואר, תמיכה ושיווי משקל משופר לאוכלוסיות שסובלות מכך.
הקלה משמעותית לנשים בהריון בעומס על הגב התחתון ונפיחות בגפיים התחתונות.
לילדים שסובלים מחולשה בחגורת כתפיים ויציבה.

בסדר השתכנעתי, כעת איך עושים את זה תכל'ס ?

1. רוצה להצטרף לקבוצת אימון "אקוג'ים" להליכת כושר עם מקלות ולהתאמן בחברותא ובעידוד מדריך ? לחץ על הקישור כאן ותמצא את הקבוצה הקרובה למקום מגוריך. פרטי קשר עם מדריכי אקוג'ים בישראל
2. רוצה להתחיל ללכת לבד, בכל מקום וסביבה שתבחר בעיר ובטבע ? לחץ על הקישור הבא ותוכל לרכוש לך זוג מקלות שמתאימים לך http://ecologym.net/334-2
3. רוצה לקבל אימון הדרכה אישי עם מדריך אקוג'ים מוסמך ולהתאים לך את סגנון ההליכה האישי ? לחץ כאן צור קשר עמי כאן
4. רוצה ללמוד הליכה נכונה ? מוזמן לצפות באחד מסרטוני ההדרכה שלי ביוטיוב – אקוג'ים.
לחץ כאן http://www.youtube.com/watch?v=1tY-_Tv7WB8

קורא יקר תודה שהקדשת לי 5 דק' יקרות מזמנך. אשמח לקבל ממך, משוב וההארות על המידע שקיבלת במאמר זה.
בכבוד רב איציק לוי – מנכ"ל אקוג'ים