בחירת מקלות מושפעת מהמיתוסים שמקלות הליכה נורדית חייבים להיות קבועים ועשויים מסיבי פחמן ! אנחנו מומחי הליכה נורדית ויש לנו אלפי מדריכים ברחבי בריטניה שיעזרו לנו להמליץ ​​על מקלות מתאימים ללקוחותיהם. מקלות ההליכה האיכותיים שלנו , בדרך כלל מומלץ לבחור מקלות מתכוננים אם הם יכולים להרשות לעצמם וללא ספק, המודל הפופולרי ביותר מאז ומתמיד מקלות היוקרתיים של Gabel & Leki שאינם עשויים פחמן ואינם באורך קבוע !
כן, המקלות באורך קבוע מייצרים מעט פחות רעידות ואולי חשובים לצועד הנורדי שצועד מרחקים גדולים ביום ובתדירות של 5 פעמים לפחות בשבוע. הסיכון עם מוט באורך קבוע שהוא יהיה ארוך או קצר מדי בשבילך, מאחר והמרווחים הם של 5 סנטימטר.
אני יודע מניסיוני שזה יכול לגרום לחוסר נוחות לטווח הארוך יותר מאשר רטט נוסף שהוא בתחום הסביר והמקלות יהיו מכוונים במדויק לגובה המתאים ומשתנה לעיתים לפי תוואי השטח.
בימינו מנגנוני הכיוון במקלות האיכותיים כמו Gabel, Exerstrider Leki  מבטיחים רעידות מינימליות והם גם חזקים מאוד – למעשה כושר נשיאה עד 130-140 קילוגרמים של לחץ אנכי ללא שום בעיה בכלל. המקלות ישמשו אותך לאורך שנים והם בטוחים לחלוטין.

pole models

סוגי מקלות הליכה נורדית שקיימים בעולם ובישראל

בתמונה 5 סוגים של מקלות הליכה – לפי הסדר משמאל לימין
אורך קבוע, הארכה עליונה מוגבלת , מתכוונן , 3 פרקים , ללא כפפה, מקלות טיולים.
מקלות להליכה נורדית -3 הראשונים מהשמאל , ישמשו לרוב להליכה הנורדית למרות שעבור חלק מהאנשים המקל Exerstrider יומלץ עקב תכונותיו המיוחדות ליציבות, חוזק ונוחות אחיזה – ראו להלן. מקל מספר 5 ( השני מימין ).
מקל מס' 6 אינו מתאים להליכה נורדית מפני שיש לו רצועה ולא כפפה.
ההבדל בין שלושה סוגי מקלות ההליכה נורדית הראשונים הוא פשוט.
מוט באורך קבוע שאינו מתכוונן, ולכן הצועד יזמין את המקלות בגובה המתאים מתוך הבנה שאינו מצפה לפתח ולשפר את הטכניקה שלו באופן משמעותי.
מוט הארכה הוא כמעט מוט קבוע , אבל יש אופציה להארכה כך שיתאים בדיוק לצועד וגם יותאם על פי השיפור בטכניקה או ביכולת. פרק ההתאמה הקצרצר נמצא קרוב לידית וכך ממזערת את הרטט בנעיצה.
מקל מתכוונן מתאים מאד לכל הרמות מאחר והם מספקים גמישות מלאה ומתאימים לחלוטין לכל צועד נורדי.
מקלות טלסקופיים 3 פרקים נועדו להתקפל קצר כדי שיתאימו לנשיאה בתרמילים, מזוודות וכד '  מצוינים לשימוש בעיר ובנסיעות , אבל כפי שהם בנויים משתי נקודות התאמה הם נוטים לרטוט מעט יותר , אם כי האיכותיים שבהם העשויים פחמן, הרטט פוחת מאד.
אני חושב שהדברים המרכזיים שיש לשקול בעת בחירת מקלות הליכה נורדית הם:

כפפה – המבחן הוא כמה היא נוחה, עד כמה קל לנתק ולחבר חזרה את הכפפה בעת הצורך ( מנגנון שחרור  מהיר) ( אם הם לא מתחברים בכלל הם לא מקלות הליכה נורדית מבחינה טכנית )
הרכב סגסוגת המקל – אכן הפחמן הוא הטוב ביותר, אבל זה עולה יותר והתרכובות האחרות בשוק מתאימות לחלוטין להליכה נורדית וספורטיבית.
מגפיים ( רגליות גומי ) האם הם בזווית מתאימה לטכניקת ההליכה נורדית ? האם קל להסיר אותם כאשר צועדים על קרקע רכה יותר ?
המשקל של המקלות – קל יותר חשוב, אם אתה מחפש ביצועים מעולים , אבל כל מקלות ההליכה נורדית הסטנדרטיים הם קלים ונוחים לשימוש.
התוצר/המותג – הימנע מקניית מותגים זולים יותר כמו הסינים והשמות המוזרים, קנה מותגים כגון:  Leki , Gabel, Exerstrider , חברות אלו בעצם מייצרות מקלות סקי והשקיעו הרבה מאוד ידע ומשאבים וניסיון שטח בפיתוח של המוצרים שלהם . מקלות חדשים וזולים שמופיעים בשוק ההליכה הנורדית הם בדרך כלל עותקים שנעשו במזרח הרחוק ובעיקר בסין .
קומפקטי – אם אתה יודע שאתה רוצה לקחת את המקלות לחו"ל או אפילו באוטובוס , ייתכן שתרצה לחפש מוטות טלסקופים כגון Gabel Fusion מקלות רב תכליתיים שמתאימים להליכה נורדית וגם לטיולי שטח באותה מידה.
המקל האישי האהוב עלינו בישראל הוא Gabel Inverso Alu בתמונה למעלה , אשר מבצע כאילו זה היה קבוע באורך אך ניתן להתאים במדויק למשתמש עם חלק עליון ליד הידית המאפשרת למשתמש לקבל בגובה המתאים בדיוק .
מקלות מצוינים נוספים שאני ממליץ לצועדי הפנאי ואורח חיים בריא  Gabel Stretch, מתכווננים, קלים מאד וחזקים ,דגם נוסף מקלות  Gabel Vario במחיר סביר ומתאימים בצורה מושלמת ללימוד הטכניקה הבסיסית למתחילים וההשתתפות בקבוצות הליכה נורדית .
מקלות ההליכה וכושר EXERSTRIDER הן פנטסטיות עבור אלה עם בעיות שיווי משקל, בעיות אחיזה או מחפשים פשוט ללמוד שיטת הליכה שמפעילה את כל הגוף – אנחנו משתמשים בהם בחשיפות ופעילויות אורח חיים בריא.
כדי להכיר את המגוון הרחב של מקלות ההליכה הנורדית שלנו בקרו בחנות האינטרנטית או להתקשר אלינו בכל עת 03-9462911 לקניה ובעיקר לייעוץ מקצועי . ראה מה הלקוחות שלנו אומרים עלינו , השירות שלנו ומשלוח מהיר !