החזון של אקוג'ים
מאפשר לאנשים לשלב בין מודעות לסביבה והאפשרויות הטמונות בה לאורח חיים בריא, תוך יצירת חוויה והנאה מהפעילות הגופנית

איציק לוישמי איציק לוי, ואני מומחה לכושר גופני ואורח חיים בריא.
לאחרונה נשאלתי מתי  החל הספורט להיות חלק מחיי ? כשהתבוננתי על כך התבהר לי שמאז שאני זוכר את עצמי כילד, הספורט היה כרטיס הביקור שהקנה לי הכרה והצלחה בחברת הילדים ומאוחר יותר בחברת הנוער יחד עם המנהיגות הטבעית שלי.
אכן מאז ובמיוחד כיום הספורט הוא התחביב, המקצוע והשליחות שלי בעולמנו.
הדרכת הספורט החלה כילד, כבר לילדי השכונה ועברה דרך תנועת הנוער, ביה"ס התיכון עירוני ז', במועדון הקאראטה לפני שהתגייסתי לצה"ל, בחטיבת גולני, בשירות הביטחון, בבתיה"ס, בגני הילדים, בתי חולים, קאונטרי קלאבים, בתי דיור מוגן ורשתות מועדוני כושר.

המאורעות החשובים שעיצבו את תפיסת עולמי היו:


ילדותי במעברת העולים במגדיאל ובשכונות של דרום ת"א, מלחמת ששת הימים כילד מתנדב בבית חולים הדסה, תנועת הנוער דרור המחנות העולים, מלחמת יום הכיפורים כלוחם גולני, מבצע ליטני ומלחמת לבנון הראשונה כלוחם במילואים, "הפורום" של לנדמרק וביה"ס "אימושיין" – להוויה, הקשבה וטרנספורמציה.

מה הספקתי לעשות במסלול המקצועי שלי ?

הנני בוגר תואר ראשון בחינוך גופני וספורט ב"מכללה לחנ"ג וינגייט" במגמת "שיקום חולי לב ריאות תחת פיקוח רפואי".
בוגר קורסי מאמנים/מדריכים: מדריך בחדרי כושר ומועדוני בריאות, מדריך מחול אירובי, מדריך התעמלות אירובית במים, מאמן כושר לקבוצות הישג, מאמן אישי, מדריך הליכה נורדית.
במהלך 42 שנות ההדרכה, האימון והחינוך לספורט זכיתי לתרום ולסייע לאוכלוסיות עם מגבלות ותחלואים שונים כגון: ילדים חולי סיסטיק פיברוזיס בביה"ח "שיבא", חולי לב במכון הלב בביה"ח "אסף הרופא", חולי פרקינסון, אנשים עם מוגבליות שכליות.
חינכתי ילדי גנים בראשל"צ, חולון, נס – ציונה ותלמידי בתי ספר יסודיים, לאורח חיים פעיל ובריא, לשמירה על איכות הסביבה ולהיות שותפים להעצמת הקהילה בה אנו חיים.
הדרכתי ופיתחתי פעילויות ספורט בריאותיות כגון: תכניות אימון ספציפיות עם כדורי פיטבול, טיפוח יציבה, התעמלות במים, פעילויות אתגר לגיל הרך.
פעילויות אלה קידמתי במסגרת מועדוני הספורט ברשת "מרכזי ספורט לעובד".
לקחתי הזדמנות לעצב חזון, ל"יצירת עתיד ספורטיבי חדש לאוכלוסיית גיל הזהב בישראל".
מימשתי את החזון במלואו במהלך 12 שנים עם הדיירים בבתי הדיור המוגן של רשת "אחוזות רובינשטיין". במקביל הדרכתי את חניכי קורסי מדריכי חדרי כושר לגיל הזהב במכללת וינגייט ובהשתלמויות שיזמתי והדרכתי בשיתוף "א.ש.ל" ברחבי בארצנו.
בינואר 2008 ואני בן 54 סיימתי את תפקידי כמנהל מערך הספורט ב"אחוזת ראשונים". לראשונה בחיי הרשיתי לעצמי לעצור את המירוץ ולקחת פסק זמן מעבודה, ושאלתי את עצמי מי ואיך אני רוצה להיות בשארית חיי ?
התשובה שהלהיבה אותי מחדש הייתה, להיות מנטור לחיים תוך הדרכת כושר ואורח חיים בריא בחיק הטבע .
נטלי בן דויד מבית הספר "אמושיין" היא המורה שבחרתי ללמוד ממנה את תורת האימון האונטולוגי, ומה שדיבר אלי הוא הפילוסופיה הבודהיסטית הטיבטית, השאלות, השיקוף והשפה הברורה בתהליך האימון שיוצרים בהירות לאדם.

איך הגעת להליכה הנורדית ?

ההכשרה והניסיון הייחודי שלי עם אוכלוסיות מיוחדות, אפשרו לי ללוות, במשך ארבע שנים, קבוצות חולי סיסטיק פיברוזיס למחנות קיץ ב – DAVOS שבאלפים השוייצריים, שם הובלתי אותם יחד עם צוות  רפואי צמוד בשבילי ההרים, הפסגות והנהר, שם נחשפתי לראשונה לנושא של ההליכה עם המקלות.
מכיבן שאני סקרן ואוהב לשאול, התעניינתי  וחקרתי מדריכים שויצריים למה טוב להשתמש במקלות ?
ההליכה עם המקלות שימשה אותם בטיולים ובמסעות בהרים ולא בהליכה נורדית.
בעת שסיימתי את עבודתי האחרונה כשכיר ברשת מועדוני הבריאות "גו – אקטיב" שאלתי את עצמי שוב מה אני הולך לעשות ?
בנשמתי אני איש אאוטדור/חוץ וטבע והבנתי שזה מה שאני רוצה לקדם ולפתח .

"מי בכלל יבוא ללמוד הליכה ? "

הפעילויות האירוביות הכי מקובלות בישראל כיום הן הליכה וריצה. אבל מי בכלל יבוא ללמוד הליכה ? זה מה שאמרתי לעצמי כשבחנתי מה אציע לאנשים לעשות במחיצתי, אבל אז נזכרתי בהליכה עם המקלות – זה היה לפני ארבע שנים.

איך נהיית מאסטר טריינר בהליכה נורדית ?


יצרתי קשר עם טום רוטלין מארה"ב, סיכמנו להיפגש באנגליה על מנת לעבור במחיצתו, הכשרה אישית כמדריך הליכה נורדית בשיטת אקסרסטריידר. כך היה, נסעתי ולמדתי את השיטה במשך שבועיים תמימים. חזרתי לארץ והתחלתי להצעיד שתי קבוצות של הליכה נורדית בראשון לציון בתמיכתה המסיבית של החברה העירונית לספורט ועידודו האישי של אמיר סולרסקי.
מהר מאד הבנתי שאם אני באמת רוצה להיות מקדם ההליכה הנורדית בארץ, עלי ללמוד כל מה שקיים בעולם בנושא ולהגיע לרמה כזו שתאפשר לי להעביר את הידע ברמה גבוהה למדריכים שאכשיר.
המסע שלי נמשך בנסיעות לימודים לבית הספר הבריטי הידוע להליכה נורדית, לאחר מכן לאיטליה לבית הספר האיטלקי בעל המוניטין המקצועי ברחבי אירופה כולה.
בסיומו של תהליך ההכשרה המתמשך קיבלתי משלושת בתי הספר, הסמכה להכשיר מדריכים בשמם ומטעמם ועל פי תכניות הלימודים הממלכתיות שלהם.
כעת הייתי בשל לפתוח את הקורס הראשון של "בית הספר הישראלי להליכה נורדית". במהלך 4.5 השנים האחרונות אני מכשיר מדריכים בקורסים פרטיים ובקורסים מוזמנים.
הכשרתי מדריכי הליכה נורדית ומתנדבים עבור "ג'וינט – אשל" והללו מדריכים בפרויקטים לגמלאים בכל רחבי מדינת ישראל ובכל המגזרים.
העברתי קורסי מדריכים, במסגרת ג'וינט – אשל,  לעשרות פיזיותרפיסטים מכלל קופות החולים, הפיזיותרפיסטים מקיימים מחקרי פיילוט שבודקים מה התועלת של ההליכה הנורדית באוכלוסיות חולים עם COPD , פרקינסון ואנשים עם אוסטיאוארטריטיס.
קורסים נוספים קיימתי לצוותי הפיזיותרפיה בביה"ח "העמק" בעפולה, מכבי שרותי בריאות, מאוחדת ולאומית.

כישורים מיוחדים

* אימון חולים כרוניים: סוכרת, יתר לחץ דם, אירועים מוחיים, דלקות פרקים, פריצות דיסק. חולי לב וריאות, השמנת יתר חריגה.
* מאמן אונטולוגי הוויתי לטרנספורמציה בחיים, בשיטת "סאטיה" מבית "אמושיין". ומאמן בשיטת CIS .
* בוגר "הפורום" של לנדמרק אדיוקיישן וקורס מנחי מבוא.
* מאסטר טריינר בהליכה נורדית.